• Silmailu, maitseid ja elamusi pakkuv aed

    Saad võimaluse luua ise endale tõeliselt lummava ja kauni aia: kasuta selleks etteantud juhiseid ja küsi abi tugikõnedel.

  • Aeg su aiale ja sulle endale

    Sa ei pea enam kunagi oma lillepeenraid igal aastal läbi kaevama. Sinu aia hooldus muutub tõeliseks naudinguks, kui oled planeerinud ja rajanud oma aia läbimõeldult.

  • Säästa veel rohkem oma aega ja raha

    Võid säästa tuhandeid eurosid, kui oled eelnevalt läbi mõelnud, mis sinu aeda päriselt sobib ning mis seal kasvab. Kõiki vigu oma aia kujundamisel ei pea ise läbi tegema.

Mõned osalejate tagasisided

“Tere! Koolitus toimus küll nädal aega tagasi, aga mönus emotsioon püsib.  Minu aiamaa on nn maal, minu sünnikodus. Kuna elan ja töötan linnas, siis maale saan nädalavahetuseti. Mul on tõesti väga hea meel selle koolituse üle!! Nagu seal juba ütlesin, siis oli tunne, et kõnnin filmis. Olen teie aiamaa pilte ajakirjast vöi tv-st näinud ja see on alati ulmelise mulje jätnud: pind on tohutu, seega hooldada metsikult ja kui mötlen oma väikese aia umbrohu ja peenra-äärte tegemise vaevale... siis mismoodi see veel teil välja näeb. Kindlasti kamp "päkapikke", kes aitavad. Mulle väga meeldis see umbrohuvabaks tegemine. Tundus täiesti reaalne! Ja töesti, kui taimed suurte puhmastena, ei saagi umbrohud välja. Ja see peenra äärte tegemine. Väga sügav ja murukamarast eemal. Taas reaalne. Ja kasutada taimede korduseid. Super! Teil jalutades kordades näha, kui äge on üks ja seesama taim erinevate lillede vahel! Olen üritanud palju erinevaid lilli panna, aga jah, jääb selline "närviline" mulje. Pealegi, kui lillele ei sobi miski, siis on kidur ja ilu ikka ei ole. Omajagu avastus oli ka kanarbik puu all! Ilus. Mul tekkis kohe oma aias ühe kohaga sama idee. Lihtne ja fantastilus!   Jne  Jne Supertänud teile köigile!! Mul oli nüüd maal olles palju lootusrikkam aias käia. Ehk polegi sellise ilu saavutamine võimatu!!! Tänades Helke”

E-koolitusel osalenu

Elke

“Maria aiaplaan on parim, mida oma aiale ja iseendale teha saab!  Olin inimene, kes isegi ei unistanud kunagi aiast. Võibolla väikesest terrassinurgast, kus kohvi nautida, päris oma tomatitest ja ühest tikripõõsast, kuid mingist muruplatsist või lillepeenrast ma kunagi puudust ei tundnud. Kasvasin üles linnas, kus kõik pargid, promenaadid ja lillepeenrad olid justkui ka minu omad. Rohkem polnud vajagi. Tuli aga hetk, kui saime aia omanikeks. Siis mõistsin, et mul on vastustus selle tükikese maakera eest hästi hoolitseda. Neil viljapuudel ja põõsastel peab olema minu juures hea! Rohkem ma eriti ei mõelnudki. Kui Maria plaani meie aiale kätte saime, ajas see mind naerma, nii otseselt kui kaudselt! See oli nii pöörane ja elegantne samaaegselt! Nii hull ja lõbus! Ma süttisin otsekohe! See oli põnev ja minust sai otsekohe aednik! Uskumatu! Avanes uus maailm! Olen selle eest väga tänulik! See aed on mind taltsutanud! Loodan, et natuke mina teda vastu ka! Aitäh, Maria! Ebe Valk”

Uue aiakujunduse omanik

Ebe Valk

“Tere! Suur aitäh pühapäevase väga põhjaliku peenra kujundamise loengu eest. Põnev oli võrrelda, kuidas mina oleksin tõenäoliselt mõelnud teha ja kuidas teeb professionaal. Julged värvid, huvitavad taimeliigid, vastupidavad sordid, taimede struktuur - kõik hästi läbi mõeldud.  Mu esinduspeenar saab olema vägev. See on mulle heaks näidiseks, kuidas ka edasisi istutusalasid planeerida. Ma ei suuda siiani uskuda, et just mulle selline õnn naeratas. Tänan väga! Parimat! Maali Kaselo”